نابودی رودخانه هادراثربرداشت شن وماسه وضعف مدیریت

بسیاری از کشاورزان این منطقه نیز برداشت بی‌رویه شن و ماسه را توسط بعضی افراد و حتی برخی دستگاه‌های دولتی تأیید و از این موضوع اظهار نگرانی کردند و خواستار پیگیری و برخورد مسئولان با متخلفان در این‌باره شدند.
یکی از کشاورزان این منطقه با ابراز نگرانی از روند تخریب بستر رودخانه توسط برخی از افراد و حتی ارگان‌های دولتی می گوید در چند سال اخیر به دلیل برداشت بی‌رویه شن و ماسه از حریم این رودخانه، بیشتر زمین‌های کشاورزی که در حریم این رود است در حال تخریب و نابودی است.
این کشاورز می‌گوید: روزانه شاهد آن هستیم که وسایل نقلیه‌ای مانند تراکتور و کامیون چندین بار از این رودخانه شن و ماسه حمل می‌کنند‌.
وی همچنین با انتقاد از بی‌توجهی مسئولان به تخریب و نابودی این رودخانه بزرگ و حیاتی گفت: چندین بار این موضوع را به برخی از مسئولان شهری تذکر دادیم، ولی هیچ عکس‌العملی از جانب مسئولان ندیده‌ایم‌.
یکی از کشاورزان دیگر این منطقه نیز گفت: ادامه داشتن این روند که به کم شدن آب رودخانه منجر می‌شود، مهم‌ترین عامل اقتصادی منطقه یعنی کشاورزی را به خطر می‌اندازد.

رئیس اداره محیط زیست سواد‌کوه با ابراز نگرانی از افزایش روند برداشت بی‌رویه شن و ماسه از سواحل رودخانه تالار مهم‌ترین عامل آلودگی این رودخانه را برداشت بیش از ظرفیت شن و ‌ماسه توسط شهرداری‌ها‌ی زیرآب و پل‌سفید و سنگ ‌شکن‌ عنوان کرد.
جلیل صالحی برداشت بی‌رویه شن و ماسه را موجب تخریب و نابودی سواحل این رودخانه و همچنین به مخاطره افتادن حیاط آبزیان این رودخانه اعلام کرد و افزود‌: برخی شرکت‌های راهسازی به دلیل محدودیت فضا مجبور به سد بندی در مسیر این رودخانه می‌شوند که این خود یکی از عوامل تخریب سواحل و آلودگی‌ها است‌.
وی همچنین از اخطار‌های متعدد به برخی ادارات دولتی و کارخانه‌ها خبر داد که در پی این اخطار برخی ادارات و کارخانه‌ها این عمل خود را اصلاح کردند، ولی برخی از ادارات و کارخانه‌ها همچنان به این روند ادامه می‌دهند.

 منبع :خبرگزاری فارس

واقعاازامام زاده هاشم که به سمت مازندران می رویم مناظراین چنین بسیاربه چشم می خوردوناراحت کننده است...بلدوزرهاوکامیون هایی که بی وقفه کارمی کنندوجاهایی که حتی فکرش راهم نمی شودکردراتخریب می کنند

عصبانی

 

 

اینم آخرین دستاوردملت مادرصنعت توریسم!!

برای عکس های بالاهم توضیحی ندارم . فقط اینکه متاسفم!!

/ 0 نظر / 25 بازدید