باغ پرندگان اصفهان درآستانه ورشکستگی

مدیر طرح ساماندهی ناژوان شهرداری اصفهان گفت: درآمد حاصل ازفروش بلیط باغ پرندگان این شهر، متناسب با آن نیست و حتی این درآمد برای طرح‌هایتوسعه‌ای باغ پرندگان جوابگو نیست.

مرتضی دافعیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، افزود: درآمد سالگذشته حاصل از فروش بلیت باغ پرندگان حدود ۴۶۰ میلیون تومان است در حالی که هزینهسال گذشته نگهداری این باغ بالغ بر یک میلیارد تومان بوده است.

مدیر طرح ساماندهی ناژوان شهرداری اصفهان با اشاره به واحدتاکسیدرمی باغ پرندگان بیان داشت: با توجه به اینکه ۱۳۰ گونه پرنده حتی نادر ازمناطق مختلف جهان در باغ پرندگان گردآوری شده و روز به روز به تعداد این گونه‌هاافزوده می شود و تعداد این پرندگان حدود چهار هزار قطعه بوده این واحد با حضورکارشناسان مجرب با به کارگیری روش‌های استاندارد و به صورت تضمینی اقدام به تبدیللاشه پرندگان به نمونه تاکسیدرمی یا دباغی شده می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: پرنده دباغی شده در واحد تاکسیدرمی باغپرندگان۲۰ سال ضمانت ماندگاری دارد.

مدیر طرح ساماندهی ناژوان تصریح کرد: نمایشگاه تاکسیدرمی درکنار باغ پرندگان اصفهان برای به نمایش گذاشتن نمونه‌های پرندگان تاکسیدرمی شدهبرای بازدید عموم گشایش می‌یابد.

وی ادامه داد: انتقال ورودی باغ پرندگان به سمت جنوب با احداثپل جدیدی بر روی رودخانه به منظور کاهش حجم ترافیک در سمت شمال ناژوان از طرح‌هاییاست که به اجرا درآمده است.

باغ پرندگان فعالیت خود را در مرداد ۱۳۷۵ آغاز کرده است، اینباغ با مساحتی بالغ بر ۵۵ هزار مترمربع یکی از جاذبه‌های تفریحی شهر اصفهان است،این مجموعه که بخشی از پارک جنگلی ناژوان و رودخانه زاینده رود است از معدودباغ‌های پرندگان در خاورمیانه است، مساحت داخلی زیر توری باغ ۱۷ هزار مترمربع ومساحت توری که بر روی ۱۶ ستون متحرک به ارتفاع حداکثر ۳۲ متر قرار گرفته است ۴۰هزار مترمربع است.

باغ پرندگان توسط شهرداری اصفهان احداث شده است و اکنون بامدیریت طرح ساماندهی ناژوان اداره می‌شود.

منبع:

        خبرگزارى ایلنا (www.ilna.ir)    

/ 8 نظر / 88 بازدید
sayyad

سلام این هم یه خبر تاسف برانگیز مشکل مردم ما اینه که با حیات وحش و طبیعت انس نگرفته اند که این هم دلایل زیادی دارد ولی چرا باید این چنین مشکلی برای باغ پرندگان اصفهان پیش بیاید ؟

سلول

امیدوارم از پرندگان زنده برای تاکسیدرمی استفاده نشود .

آیدا

[ماچ][قلب][گل][گل][گل]

آیدا

[ماچ][قلب][گل][گل][گل]

آیدا

[ماچ][قلب][گل][گل][گل]

مریم

شاد باش که از شادی تو دلشادم ، تا تو شادی ز غم هر دو جهان آزادم ، لذت زندگی من همه خرسندی توست ، بی وفایم که وفایت برود از یادم .

hami

با سلام. به دنبال مکانی هستم تا گونه ای کمیاب از یک نوع شاهین را گه نجاتش داده ام به انجا منتقل کنم. لطفا مرا راهنمایی کنید. میل بزنین لطفا

روشنک قویدل

با سلام، نوروز امسال با خانواده به آنجا رفتیم. بلیت ورودی آن در مقایسه با اماکن تاریخی (پانصد تومان برای عالی قاپو، هشت بهشت، چهل ستون و...) و همچنین به نسبت خدمات ارائه شده در خود باغ بسیار نامتناسب به نظر میرسید. این مرکز تفریحی که دور از شهر واقع شده، حتی امکان ارائۀ مواد غذایی و نوشیدنی را برای بازدیدکنندگان در نظر نگرفته بود. از سوی دیگر، راه ورودی آن آسفالت نشده و پارکینگ مناسبی برای اتومبیل مسافران نوروزی نداشت که این ندانمکاری خود بر شلوغی و راهبندان افزوده بود. برخلاف ادعای مسؤولین، شمار پرندگان آنجا از سی گونه تجاوز نمیکرد و به آنها گفتیم که همین پرندگان را در شرایطی تفریحی بهتر و به شکل رایگان در پارک ساعی تهران میتوانیم تماشا کنیم و چهار هزار و پانصد تومان هم هزینه نپردازیم و در ازدحام بیرون و درون این مکان نیز گیر نیفتیم!