ساخت اولین دهکده سلامت در دامنه دماوند

ایرن: مدیر پروژه مجتمع آبهای معدنی منطقه "لاریجان" استان مازندران از ساخت اولین دهکده سلامت در دامنه قله دماوند و با هدف جذب گردشگر و توریست خبر داد.

مصطفی شاهچراغی در گفتگو با مهر گفت: ساخت دهکده سلامت در قالب طرح جامع گردشگری با هدف راه اندازی مجتمع آبهای معدنی از چشمه های ناشناخته در دامنه دماوند انجام می شود.
وی از اختصاص 300 هکتار فضا برای طرح جامع گردشگری در دامنه دماوند خبر داد و افزود: احداث دهکده سلامت برای سنین مختلف به ویژه کهنسالان می تواند باعث جذب گردشگر و رونق صنعت توریسم شود.
شاهچراغی، یکی از ویژگیهای بارز در ساخت دهکده سلامت را استفاده از آبهای طبیعی و چشمه های ناشناخته دانست و گفت: به همین منظور قصد داریم با سرمایه گذاری بر روی ساخت پروژه ای بزرگ در تولید و تهیه انواع آبهای معدنی، زمینه ساخت دهکده سلامت را در روستای "زیار" از توابع لاریجان در استان مازندران فراهم کنیم.
وی ادامه داد: در فاز اول برای احداث مجتمع آبهای معدنی در این منطقه حدود 60 میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده ایم که با راه اندازی این مجتمع زمینه اشتغال 800 نفر فراهم می شود.
مدیر پروژه مجتمع آبهای معدنی منطقه لاریجان بر استفاده از تکنولوژی روز جهان در تجهیز ماشین آلات مورد نیاز تاکید کرد و افزود: به همین منظور سه سال مطالعه صورت گرفته و 6 ماه نیز مدت زمان طراحی این تجهیزات بوده که از دانش کشورهای فرانسه و آلمان بهره برده ایم. شاهچراغی از صدور 30 درصد آبهای معدنی این مجتمع به کشورهای حاشیه خلیج فارس و اروپا خبر داد و گفت: ساخت دهکده سلامت و ایجاد منطقه توریستی و گردشگری در فاز بعدی این پروژه قرار دارد.
به گفته وی، دهکده سلامت برای سنین مختلف در نظر گرفته شده که با احداث آن، منطقه دماوند در چهارفصل سال قابل بهره برداری برای گردشگران است.

.......................................

پ.ن:این یعنی فاجعه  چون همین حالاهم دماوندموردبهره برداری های ساخت وسازغیرمجازوحتی جاده سازی وساخت ویلاهای غیرمجازقرارداردوگردشگران به حدکافی منطقه راموردتخریب قرارداده اند،و وای برآن روزی که این میراث طبیعی دربنداکوتوریسم  غیراصولی وناسازگاربامحیط زیست باشدو در4فصل هم قابل دسترسی وبهره برداری.

/ 6 نظر / 33 بازدید
طاهره

سلام اطلاعاتت جالب تر شده.

کوير باکس

سلام عزيز اگر دوست داري آمار وبت رو بالا ببري حتمآ به سايت ما بيا موفق باشي

مرتضی پورمیرزای

به شبکه دانشجويان محيط زيست بپيونديد: http://ecoe.palas.ir

مرتضی پورمیرزای

به شبکه دانشجویان محیط زیست ایران بپیوندید! http://ecoe.palas.ir

سهیل

سلام با چند عکس از بهار کردستان به روزم[لبخند][لبخند] زندگی همچنان جاریست